Hakkımızda

Mühendislik-Mimarlık gibi sanat, kültür ve teknoloji arakesitinde yer alan ve tüm uygar dünyada köklü, seçkin ve saygın olarak görülen bir alanda öğrenime adım atma hazırlığında olduğunuz bugünlerde, İstanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı olarak şahsım ve Fakülte öğretim elemanlarım adına proje yarışmamıza hoş geldiniz diyor sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

Mühendislik-Mimarlık vizyonumuzu "kendi kültürel değerlerini özümsemiş, evrensel çevre ve insanlık değerlerine saygılı, toplumun mühendislik-mimarlık sorun ve isteklerine yaratıcı çözümler üretecek genç mühendis ve mimarların yetiştirilmesi" olarak özetliyoruz ve bu misyonu gerçekleştirmeye dönük etkili çabalarımızı birlikte kararlılıkla sürdüreceğimize ve başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bu yönde, bireysel ve örgütlü teknik, sosyo-kültürel-sanatsal aktivitelerinizle eğitim ve öğretime, hatta kararlarımıza katılmanızı çok yararlı görüyor ve bekliyoruz.

Temel Teorik / Kültürel, ve üretim/yapım teknolojilerine ilişkin derslerin atölye/stüdyo ortamında bütünleştirilmesi ilkesine dayandırılan öğretim programları, yoğun bilgisayar uygulamaları ile desteklenmektedir. Özgün öğretim programlarımız, akademik kadromuz ve kaliteli öğretim yapı ve mekanlarımızla, üniversite öğreniminizin beklentilerinizin de ötesinde verimli geçeceğine; evrensel bir dil hakimiyeti ve etkili bilgisayar kullanımı ile bütünleştireceğiniz bilgi ve becerinizle yurt içinde ve yurt dışında özgüven içinde çalışma olanaklarını değerlendirebileceğinize inanıyorum.

"Enformasyon Teknolojileri Proje Yarışması" Haberleşme Sistemleri, Elektronik, Görüntü İşleme, Bilgi Teorisi, Elektrik Sistemleri, Güç Elektroniği, Kontrol Teorisi, Gömülü Sistemler, Robotik, Endüstri, Endüstriyel Optimizasyon, Sistem Dizaynı, Çok Disiplinli Mühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Optik Mühendislik, Enerji Uygulamaları ve ilgili konuları kapsamaktadır.

Üniversitemiz sizin yuvanızdır; evinizin, yaşam mekanınızın uzantısıdır; evinizin de üniversitemizin uzantısı olması söz konusudur. Akademik olduğu kadar akademik olmayan mutluluk ve sıkıntılarımızı paylaşmalıyız; bilgi-beceri yanında sevgi ve hoşgörü ortamı yaratmalıyız.

Bu çerçevede proje yarışmamızda başarılı olacağımıza yürekten inanıyor, tekrar hepinize sevgilerimizi sunuyor, hoş geldiniz diyorum; başarılar diliyorum.Prof. Dr. Osman Nuri UÇAN
Mühendislik Fakültesi Dekanı

V. Enformasyon Teknolojileri Proje Yarışması Sonuçları Açıklandı!

13-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında Mühendislik Fakültesi tarafından "V. Enformasyon Teknolojileri Proje Yarışması" yapılmıştır.

Kategori

Dereceler

Proje İsmi

1.Katılımcı

2.Katılımcı

3.Katılımcı

4.Katılımcı

5.Katılımcı

6.Katılımcı

7.Katılımcı

 

1

 

1

 

Titreşim Dili

 

Tolga Yıldız

Cansu Öztekneci

Selçuk Yılmaz

Selahattin Alp Ekşi

Kaan Özdemir

Oğuzhan Aydemir

Volkan Aydemir

 

2

 

Nebü 14

Barış Sarıyarlıoğlu

Hakan Yirmibeş

Gökberk Dergin

Hasan Can Akkaya

İsmail Uğur

Diyarcan Kılıç

-

 

3

Ground Penetration Radar

Fatih Demirbaş

Oğuz Furkan Kılıç

Ahmet Said Hepbiçer

 

-

 

-

 

-

 

-

 

2

 

1

Drone

Seda Han

Raffele Cedolin

Sena Akyıldız

Göksu Al

 

-

 

-

 

-

 

2

Bilgisayar Kontrollü Filmsiz Serigrafi Kalıbı Pozlandırma Makinesi

 

Arif Damat

 

Anıl Tekmez

 

Sabri Seki

 

-

 

-

 

-

 

-

 

3

Live Plants

Çağrı Temel

Alpay Özbaş

Alihan Özuysal

Doğukan Çalik

Serhat Soyöz

-

-

 KATEGORİLER VE KURALLARI

1.Kategori

Yarışmanın Konusu: Haberleşme Sistemleri, Elektronik, Görüntü İşleme, Bilgi Teorisi, Elektrik Sistemleri, Güç Elektroniği, Kontrol Teorisi, Gömülü Sistemler, Robotik, Endüstri, Endüstriyel Optimizasyon, Sistem Dizaynı, Çok Disiplinli Mühendislik, Bilgisayar Mühendisliği, Optik Mühendislik, Enerji Uygulamaları ve ilgili konuları kapsamaktadır.
2.Kategori 
Yarışmanın Konusu:
Konu 1: Mobil Uygulamaları
IPhone,winphone,android ile yazılım geliştirmek, görüntüleme ve dokümantasyon, arşivleme, fotograf veya video kaydı üzerinden görüntü işleme
Alan : Tüm Mühendislik alanları
Konu 2 :3D Modelleme
İçerik : Windows işletim sisteminde geliştirilebilecek yazılım
Alan : Tüm Mühendislik alanları

PROJELERDE ARANACAK KRİTERLER
-Yenilikçi Olması
-AR-GE Niteliği taşıması
-Pratiğe yönelik olması
-Enformasyon vizyonu olması
-Ülke Sanayisinin uluslararası rekabet gücünü arttırması
-Patent başvurusu yapılabilecek özellikleri taşıması
Her iki kategori için bireysel ya da grup olarak başvuru yapılabilir

DÜZENLEME KURULU: 
Prof. Dr. Osman Nuri UÇAN (Mühendislik Fakültesi Dekanı)
Prof. Dr. Hasan SAYGIN (Mütevelli Danışmanı)
Prof. Dr. M. Emin TACER (Elektrik - Elektronik Müh. Bölümü)
Erol DEMİR  (İstanbul İl MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümü Şube Müdürü) 

Yrd. Doç. Dr. Oğuz ATA (Mekatronik Müh. Bölümü)
Yrd. Doç. Dr. Saeid KARAMZADEH (Elektrik-Elektronik Müh. Bölümü)
Yrd. Doç. Dr. Metin ZONTUL (Yazılım Müh. Bölümü)